Stáva sa, že to so starostlivosťou o pleť vieme poriadne prehnať. Jeden deň si peelingujeme tvár ako o život a hneď za tým skúšame najnovšiu masku z drogérie. Na ďalší večer už testujeme pribalenú vzorku krému z časopisu, ale ráno sa vrátime k našim starým stáliciam na poličke. A aby toho nebolo málo, neraz to skombinujeme všetko naraz a ešte v ten istý týždeň si pre istotu bookneme termín u kozmetičky.

Pravidlo menej je viac však platí aj pri starostlivosti o pleť. Namiesto očakávaných výsledkov si tak častokrát zarobíme len na ďalšie kožné problémy. Tu sú 4 dôvody, prečo to so starostlivosťou netreba preháňať:

1. Pokožku si podráždite

Príliš časté ošetrenia, používanie veľkého množstva produktov, alebo ich neustále striedanie môžu pokožku podráždiť. Rovnaký problém spôsobí aj kozmetika, ktorá sa nehodí pre váš typ pleti.

2. Pleť môžete vysušovať

Nadmerné používanie exfoliačných produktov (produkty, ktoré odstraňujú odumreté tkanivo) či časté čistenie odstránia z pokožky prirodzenú mastnotu, čo môže spôsobiť nadmerné vysušovanie. S tým súvisí lúpanie jednotlivých vrstiev pokožky, nepríjemné pocity na tvári alebo aj začervenanie.

3. Pleť sa môže začať premasťovať

Výsledkom prehnanej starostlivosti môže byť aj vyššia produkcia mazu. Typickým prejavom je nielen neustále sa lesknúca tvár, ale aj vyrážky či upchaté póry.

4. Produkty môžu vyvolať alergiu

Rôzne kombinácie produktov a ich zložiek môžu medzi sebou reagovať. V lepšom prípade bude výsledkom len červená pleť a vyrážky, v horšom prípade skončíte na kožnom oddelení s alergiu.

Skúste tak na začiatok zistiť svoj typ pleti a nájsť produkty, ktoré sa preň hodia. Testujte ich však postupne a ideálne nie priamo na pokožke tváre. Ak sa stane, že vám niektorý produkt nesadne a spôsobí problém, budete vedieť oveľa rýchlejšie zareagovať a vypustiť ho zo svojej dennej starostlivosti.

 

Späť na všetky články